Вінницька міська федерація Таеквон-До ІТФ

2

Атестація

Програма іспитів

1. На першій атестації спортсмен складає кваліфікаційний экзамен на 10, 9 або 8 гип.

2. Спортсмен допускаєтся до атестації, в разі: сплати внесків, згідно Інструкції про атестацію спортсменів – членів Федерації Таеквон – До (ІТФ) на тереторії Вінницької області затвердженої Рішенням Президії Вінницької обласної Федерації Таеквон – До (ІТФ) від 24 травня 2002 року; та відповідної підготовки.

3. Спортсмен прибуває на атестацію в білому добку, з символікою Таеквон–До ІТФ і поясом, що відповідає гипу на час складання іспиту.

4. Спортсмен, що атестується зобов’язаний знати і виконувати програму на усі попередні гипи.

5. Кадетські пояса (гипи) присвоюються спортсменам віком до 12 років, чорний кадетський пояс (дан) до 13 років. По досягненню вказаного віку, спортсмен атестується на один гип вище, при цьому він повинен виконувати усі нормативи, пропущені раніше.

6. Спортсмени жіночої статі при бажанніі можуть віджиматись на долонях, замість кулаків.

9 ГИП
(біло-жовтий пояс)


«САДЖУ ЧИРУГИ»
«САДЖУ МАККІ»
«ЧОН-ДЖІ»

Тулі «САДЖУ ЧИРУГИ» і «САДЖУ МАККІ» виконуються на ліву та праву ногу.
Удари ногами:
Ап ча оллиги, Двит ча оллиги, Йоп ча оллиги, Ап ча бусиги, Балькаль ануро сево чаги, Балькаль бакуро сево чаги.
Спаринг:
Самбо матсоги (спаринг на 3 кроки без партнера)
ЗФП:
1) 10-віджимань,30-присідань,10-«зморшка» (для спортсменів віком до 12 років);
2) 15-віджимань,35-присідань,15-«зморшка» (для спортсменів віком від 13 років і старше).

детальніше ...

8 ГИП
(жовтий пояс)


Туль:
«ЧОН-ДЖІ»
«ДАН-ГУН»
Удари ногами:

Ап чагі, Двит чаги, Йоп чаги, Долльо чаги, Ануро нэрьо чаги, Бакуро нэрьо чаги.
Спаринг:
Самбо матсоги (спаринг на 3 кроки без партнера)
ЗФП:
1) 10-віджимань, 30-присідань, 10-«зморшка» (для спортсменів віком до 12 років);
2) 15-віджимань, 35-присідань, 15-«зморшка» (для спортсменів віком від 13 років і старше).

детальніше ...

7 ГИП
(жовто-зелений пояс)


Туль:

«ДАН-ГУН»
«ДО-САН»
Удари ногами:

Бальдунг ануро долльо чаги(проносной удар), Горо чаги, Битуро чаги.
Спаринг:
Самбо матсоги (спаринг на 3 кроки без партнера)
ЗФП:
1) 15-віджимань, 35-присідань, 15-«зморшка» (для спортсменів віком до 12 років);
2) 20-віджимань, 40-присідань, 20-«зморшка» (для спортсменів віком від 13 років і старше).

детальніше ...

6 ГИП
(зелений пояс)


Туль:
«ДО-САН»
«ОН-ХЕ»
Удари ногами:

Тора двит чаги, Тора йоп чаги, Тора долльо чаги, Тора горо чаги, Тора бакуро нерьо чаги, Тора битуро чаги, Бандэ бакуро сево чаги, Бандэ дольо горо чаги, Бандэ дольо чагі.
Спаринг:
Самбо матсоги (спаринг на 3 кроки з партнером)
Вільний спаринг (30 сек.)
ЗФП:
1) 20-віджимань, 40-присідань, 20-«зморшка» (для спортсменів віком до 12 років);
2) 25-віджимань, 45-присідань, 25-«зморшка» (для спортсменів віком від 13 років і старше).

детальніше ...

5 ГИП
(зелено-синій пояс)


Туль:
«ОН-ХЕ»
«ЮЛЬ-ГЗК»
Удари ногами:

Іо ап чагі, Іо долльо чаги, Іо йоп чаги, Іо горо чаги, Іо ануро сево чаги, Іо баккуро нэрьо чаги, Іо ануро нэрьо чаги, 360 (торнадо) ап чагі, 360 (торнадо) долльо чаги.
Бо чаги(різні подвійні удари на розсуду інструктора, наноситься ззаду стоїть ночі).
Спаринг:
Самбо матсоги (спаринг на 3 кроки з партнером)
Бо матсоги (спаринг на 2 кроки з партнером)
Вільний спаринг (1 хв)
ЗФП:
1) 25-віджимань, 45-присідань, 25-«зморшка» (для спортсменів віком до 12 років);
2) 30-віджимань, 50-присідань, 30-«зморшка» (для спортсменів віком від 13 років і старше).

детальніше ...

4 ГИП
(синій пояс)

 

Туль:
«ЮЛЬ-ГЗК»
«ДЖУН-ГУН»
Удари ногами:

Твимьо ап чагі, Твимьо йоп чаги, Твимьо долльо чаги, Твимьо горо чаги, Твимьо тора двит чаги, 360(торнадо) йоп чаги, 360(торнадо) ануро нэрьо чаги.
Бо долльо чаги (удари наносяться з задньої ноги на середовищ - ний і верхній рівень тулуба). Бо йоп чаги (удари наносяться з задньої ноги на середній та верхній рівень тулуба). Удари ногами виконуються поперемінно лівою-правою ногою з положення Нюнча з пальмок дэби маккі. Кількість - на розсуд інструктора.
Спеціальна техніка:
Твимьо нопи чаги. Удар наноситься по дошці завтовшки 1 див(для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5-2см (для спортсменів віком від 13 років і старше). Дошка розташовується на голову вище зростання атестується.
Силове розбивання:
Йоп чаги. Удар наноситься по дошці товщиною 1.5 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 2см і більше (для спортсменів віком від 13 років і старше).
Сонкаль йоп тэриги. Удар наноситься по дошці завтовшки 1 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5 см і більше (для спортсменів віком від 13 років і старше).
Спаринг:
Бо матсоги (спаринг на 2 кроки з партнером)
Вільний спаринг (2 хв)
ЗФП:
1) 30-віджимань, 50-присідань, 30-«зморшка» (для спортсменів віком до 12 років);
2) 35-віджимань, 55-присідань, 35-«зморшка» (для спортсменів віком від 13 років і старше).

детальніше ...

3 ГИП
(синьо-червоний пояс)

 

Туль:
«ДЖУН-ГУН»
«ПЕ-ГЕ»
Удари ногами:

Твимьо ануро сево чаги, Твимьо ануро нерьо чаги, Твимьо битуро чаги, Твимьо баккуро нерьо чаги.

Бо долльо чаги (удари наносяться з задньої ноги на середови - дний і верхній рівень тулуба). Бо йоп чаги (удари наносяться з задньої ноги на середній та верхній рівень тулуба). Горо чаги - Долльо чаги Долльо чаги - Йоп чаги Бакуро нэрьо чаги - Долльо чаги Долльо чаги - Бакуро нэрьо чаги Дані серії наносяться з задньої ноги без торкання підлоги між ударами. Удари ногами виконуються поперемінно лівою-правою ногою з положення Нюнча з пальмок дэби маккі. Кількість - на розсуд інструктора.
Спеціальна техніка:
Твимьо нопи чаги. Удар наноситься по дошці завтовшки 1 див(для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5-2см (для спортсменів віком від 13 років і старше). Дошка розпоряд - лагается на голову вище зростання атестується.

Твимьо долльо чаги. Удар наноситься по дошці завтовшки 1 див(для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5 - 2см (для спортсменів віком від 13 років і старше). Середина дошки розташовується на голову вище зростання атестується.
Силове розбивання:
Йоп чаги. Удар наноситься по дошці завтовшки 1.5 див. (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 2см і більше (для спортсменів віком від 13 років і старше).
Сонкаль йоп тэриги Ап джумок чируги. Удар наноситься по дошці завтовшки 1 див (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5 см і більше (для спортсменів віком від 13 років і старше).
Спаринг:
Бо матсоги (спаринг на 2 кроки з партнером)
Ільбо матсоги (спаринг на 1 крок з партнером)
Вільний спаринг (2 хв)
ЗФП:
1) 35-віджимань, 55-присідань, 35-«зморшка» (для спортсменів віком до 12 років);
2) 40-віджимань, 60-присідань, 40-«зморшка» (для спортсменів віком від 13 років і старше).

детальніше ...

 

2 ГЫП

(червоний пояс)

 

Туль:

«ПЕ-ГЕ»

«ХВА-РАН»

Удари ногами:

Твимьо тора двит чаги, Твимьо тора йоп чаги, Твимьо бандэ долльо горо чаги, Твимьо бандэ сево чаги.

Ибо долльо чаги (удари наносяться з задньої ноги на середови - дний і верхній рівень тулуба). Бо йоп чаги (удари наносяться з задньої ноги на середній та верхній рівень тулуба). Горо чаги - Долльо чаги Долльо чаги - Йоп чаги Бакуро нэрьо чаги - Долльо чаги Долльо чаги - Бакуро нэрьо чаги Горо чаги - Долльо чаги - Йоп чаги Тора горо чаги - Долльо чаги Дані серії наносяться з задньої ноги без торкання підлоги між ударами.Долльо чаги, Бакуро нэрьо чаги, Горо чаги, Йоп чаги - удари наносяться з передньої ноги з ковзанням.Удари ногами виконуються поперемінно лівою-правою ногою з положення Нюнча з пальмок дэби маккі.Кількість - на розсуд інструктора.

Самооборона:

Звільнення від захоплення однією рукою, спереду Звільнення від захоплення двома руками спереду Звільнення від захоплення однойменної рукою ззаду за плече Звільнення від захоплення різнойменної рукою ззаду за плече Звільнення від захоплення «ключ» за шию збоку Звільнення від захоплення «ключ» за шию, під руками, ззаду Звільнення від захоплення спереду за волосся

Спеціальна техніка:

Твимьо нопи чаги. Удар наноситься по дошці завтовшки 1 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5-2 см (для спортсменів віком від 13 років і старше). Дошка розпоряд - лагается на голову вище зростання атестується. Твимьо долльо чаги. Удар наноситься по дошці завтовшки 1 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5-2 см (для спортсменів віком від 13 років і старше). Середина дошки розташовується на голову вище зростання атестується.

Силове розбивання:

Йоп чаги. Удар наноситься по дошці товщиною 1.5 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною від 2 см і більше (для спортсменів віком від 13 років і старше). Долльо чаги. Удар наноситься по дошці завтовшки від 1 до 1.5 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною від 2 см і більше (для спортсменів віком від 13 років і старше). Ап джумок чируги. Удар наноситься по дошці завтовшки 1 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5 см і більше (для спортсменів віком від 13 років і старше).

Спаринг:

Ільбо матсоги (спаринг на 1 крок з партнером) Вільний спаринг - 2 хв, по хвилині з різними парт - нерами

ЗФП:

1) 40-віджимань, 60-присідань, 40-«зморшка» (для спортсменів віком до 12 років);

2) 45-віджимань, 65-присідань, 45-«зморшка» (для спортсменів віком від 13 років і старше).

детальніше ...

1 ГИП

(червоно-чорний пояс)

 

Туль:

«ХВА-РАН»

«ЧУН-МУ»

Удари ногами:

Твимьо тора двит чаги, Твимьо тора йоп чаги, Твимьо бандэ долльо горо чаги, Твимьо бандэ сево чаги, Твимьо тора баккуро нерьо чаги, Твимьо бандэ долльо чаги.

Бо йоп чаги (удари наносяться з задньої ноги на середній та верхній рівень тулуба). Горо чаги - Долльо чаги Долльо чаги - Йоп чаги Бакуро нэрьо чаги - Долльо чаги Долльо чаги - Бакуро нэрьо чаги Горо чаги - Долльо чаги - Йоп чаги Тора горо чаги - Долльо чаги Дані серії наносяться з задньої ноги без торкання підлоги між ударами.Долльо чаги, Бакуро нэрьо чаги, Горо чаги, Йоп чаги - удари наносяться з передньої ноги з ковзанням. Тора йоп чаги, Тора горо чаги-удари наносяться з задньої ноги з ковзанням. Серії ударів руки-ноги на розсуд інструктора.Удари ногами виконуються поперемінно лівою-правою ногою з положення Нюнча з пальмок дэби маккі. Кількість - на розсуд інструктора.

Самооборона:

Звільнення від захоплення, однією рукою, спереду Звільнення від захоплення, двома руками, спереду Звільнення від захоплення однойменної рукою ззаду за плече Звільнення від захоплення різнойменної рукою ззаду за плече Звільнення від захоплення «ключ» за шию збоку Звільнення від захоплення «ключ» за шию, під руками, ззаду Звільнення від захоплення спереду за волосся

Спеціальна техніка:

Твимьо нопи чаги. Удар наноситься по дошці завтовшки 1 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5-2 см (для спортсменів віком від 13 років і старше). Дошка рас - покладається на голову вище зростання атестується. Твимьо долльо чаги. Удар наноситься по дошці завтовшки 1 див(для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5-2 см (для спортсменів віком від 13 років і старше). Середина дошки розташовується на голову вище зростання атестується. Силове розбивання: Йоп чаги.Удар наноситься по дошці товщиною 1.5 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 2см і більше (для спортсменів віком від 13 років і старше). Долльо чаги. Удар наноситься по дошці завтовшки від 1 до 1.5 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною від 2 см і більше (для спортсменів віком від 13 років і старше). Сонкаль дунг тэриги. Удар наноситься по дошці завтовшки 1 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5 см і більше (для спортсменів віком від 13 років і старше).

Спаринг:

Ільбо матсоги (спаринг на 1 крок з партнером) Вільний спаринг - 2 хв, по хвилині з різними парт - нерами Спаринг проти 2-х супротивників одночасно (1 хв)

ЗФП:

1) 40-віджимань, 60-присідань, 40-«зморшка» (для спортсменів віком до 12 років);

2) 45-віджимань, 65-присідань, 45-«зморшка» (для спортсменів віком від 13 років і старше).

детальніше ...

I ДАН
(чорний пояс)


Туль:
«КВАН-ГЕ»
«ПО-УН»
«ГЕ-БЕК»

Після виконання 3-х обов'язкових тулей — будь, від «ЧОН-ДЖІ» до «ЧУН-МУ», на розсуд екзаменатора.
Удари ногами:
Твимьо тора двит чаги, Твимьо тора йоп чаги, Твимьо бандэ долльо горо чаги, Твимьо бандэ сево чаги, Твимьо тора баккуро нерьо чаги, Твимьо бандэ долльо чаги, Твимьо дольме двит чаги, Твимьо дольме йоп чаги, Твимьо дольме бандэ долльо чаги, 360(торнадо) бальдунг нерьо чаги.
Бо долльо чаги (удари наносяться з задньої ноги на середовищ - ний і верхній рівень тулуба). Бо йоп чаги (удари наносяться з задньої ноги на середній та верхній рівень тулуба). Горо чаги - Долльо чаги Доллио чаги - Йоп чаги Бакуро нэрьо чаги - Долльо чаги Долльо чаги - Бакуро нэрьо чаги Горо чаги - Долльо чаги - Йоп чаги Тора горо чаги - Долльо чаги Дані серії наносяться з задньої ноги без торкання підлоги між ударами. Долльо чаги, Бакуро нэрьо чаги, Горо чаги, Йоп чаги - удари наносяться з передньої ноги з ковзанням. Тора йоп чаги, Тора горо чаги - удари наносяться з задньої ноги з ковзанням. Серії ударів руки-ноги на розсуд інструктора. Удари ногами виконуються поперемінно лівою-правою ногою з положення Нюнча з пальмок дэби маккі. Кількість - на розсуд інструктора.
Самооборона:
Звільнення від захоплення, однією рукою, спереду Звільнення від захоплення, двома руками, спереду Звільнення від захоплення однойменної рукою ззаду за плече Звільнення від захоплення різнойменної рукою ззаду за плече Звільнення від захоплення «ключ» за шию збоку Звільнення від захоплення «ключ» за шию, під руками, ззаду Звільнення від захоплення спереду за волосся Захист від удару Долльо чаги Захист від удару ножем зверху Захист від удару ножем знизу Захист від удару ножем на рівні сонячного сплетіння
Спеціальна техніка:
Твимьо нопи чаги. Удар наноситься по дошці завтовшки 1 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5-2 см (для спортсменів віком від 13 років і старше). Дошка розпоряд - лагается висоті витягнутої руки атестується. Твимьо долльо чаги. Удар наноситься по дошці завтовшки 1 див(для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5-2 см (для спортсменів віком від 13 років і старше). Середина дошки розташовується висоті витягнутої руки атестується. Твимьо бандэ долльо чаги. Удар наноситься по дошці завтовшки 1 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5-2 см (для спортсменів віком від 13 років і старше). Середина дошки розташовується висоті витягнутої руки атестується. Твимьо номо чаги. Удар наноситься по дошці завтовшки 1.5 див. Удар наноситься в стрибку через стоять на колінах 8 осіб (для спортсменок - 6 чол.).
Силове розбивання :

Ап джумок чируги. Удар наноситься по дошці товщиною 1.5 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5 см і більше (для спортсменів віком від 13 років і стар - ше). Сонкаль тэриги. Удар наноситься по дошці завтовшки 2 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5 см і більше (для спортсменів віком від 13 років і старше). Йоп чаги. Удар наноситься по дошці завтовшки 2 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною від 2 см і біль - ше (для спортсменів віком від 13 років і старше). Долльо чаги. Удар наноситься по дошці товщиною 1.5 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною від 2 см і більше (для спортсменів віком від 13 років і старше). Бандэ долльо чаги. Удар наноситься по дошці товщиною 1.5 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною від 2 см і більше (для спортсменів віком від 13 років і старше). Тора горо чаги. Удар наноситься по дошці завтовшки 1см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5 см і більше - для спортсменів віком від 13 років і старше). Дошка тримається однією рукою за верхню частину. Після нанесення удару ця частина повинна залишитися в руці асистента.
Спаринг:
Самбо матсоги (спаринг на 3 крок з партнером) Бо матсоги (спаринг на 2 крок з партнером) Ільбо матсоги (спаринг на 1 крок з партнером) Вільний спаринг -5 хв, по хвилині з різними парт - нерами.
ЗФП:
50-віджимань, 100-присідань, 50-«зморшка».

детальніше ...