Вінницька міська федерація Таеквон-До ІТФ

2

I ДАН
(чорний пояс)


Туль:
«КВАН-ГЕ»
«ПО-УН»
«ГЕ-БЕК»

Після виконання 3-х обов'язкових тулей — будь, від «ЧОН-ДЖІ» до «ЧУН-МУ», на розсуд екзаменатора.
Удари ногами:
Твимьо тора двит чаги, Твимьо тора йоп чаги, Твимьо бандэ долльо горо чаги, Твимьо бандэ сево чаги, Твимьо тора баккуро нерьо чаги, Твимьо бандэ долльо чаги, Твимьо дольме двит чаги, Твимьо дольме йоп чаги, Твимьо дольме бандэ долльо чаги, 360(торнадо) бальдунг нерьо чаги.
Бо долльо чаги (удари наносяться з задньої ноги на середовищ - ний і верхній рівень тулуба). Бо йоп чаги (удари наносяться з задньої ноги на середній та верхній рівень тулуба). Горо чаги - Долльо чаги Доллио чаги - Йоп чаги Бакуро нэрьо чаги - Долльо чаги Долльо чаги - Бакуро нэрьо чаги Горо чаги - Долльо чаги - Йоп чаги Тора горо чаги - Долльо чаги Дані серії наносяться з задньої ноги без торкання підлоги між ударами. Долльо чаги, Бакуро нэрьо чаги, Горо чаги, Йоп чаги - удари наносяться з передньої ноги з ковзанням. Тора йоп чаги, Тора горо чаги - удари наносяться з задньої ноги з ковзанням. Серії ударів руки-ноги на розсуд інструктора. Удари ногами виконуються поперемінно лівою-правою ногою з положення Нюнча з пальмок дэби маккі. Кількість - на розсуд інструктора.
Самооборона:
Звільнення від захоплення, однією рукою, спереду Звільнення від захоплення, двома руками, спереду Звільнення від захоплення однойменної рукою ззаду за плече Звільнення від захоплення різнойменної рукою ззаду за плече Звільнення від захоплення «ключ» за шию збоку Звільнення від захоплення «ключ» за шию, під руками, ззаду Звільнення від захоплення спереду за волосся Захист від удару Долльо чаги Захист від удару ножем зверху Захист від удару ножем знизу Захист від удару ножем на рівні сонячного сплетіння
Спеціальна техніка:
Твимьо нопи чаги. Удар наноситься по дошці завтовшки 1 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5-2 см (для спортсменів віком від 13 років і старше). Дошка розпоряд - лагается висоті витягнутої руки атестується. Твимьо долльо чаги. Удар наноситься по дошці завтовшки 1 див(для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5-2 см (для спортсменів віком від 13 років і старше). Середина дошки розташовується висоті витягнутої руки атестується. Твимьо бандэ долльо чаги. Удар наноситься по дошці завтовшки 1 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5-2 см (для спортсменів віком від 13 років і старше). Середина дошки розташовується висоті витягнутої руки атестується. Твимьо номо чаги. Удар наноситься по дошці завтовшки 1.5 див. Удар наноситься в стрибку через стоять на колінах 8 осіб (для спортсменок - 6 чол.).
Силове розбивання :

Ап джумок чируги. Удар наноситься по дошці товщиною 1.5 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5 см і більше (для спортсменів віком від 13 років і стар - ше). Сонкаль тэриги. Удар наноситься по дошці завтовшки 2 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5 см і більше (для спортсменів віком від 13 років і старше). Йоп чаги. Удар наноситься по дошці завтовшки 2 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною від 2 см і біль - ше (для спортсменів віком від 13 років і старше). Долльо чаги. Удар наноситься по дошці товщиною 1.5 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною від 2 см і більше (для спортсменів віком від 13 років і старше). Бандэ долльо чаги. Удар наноситься по дошці товщиною 1.5 см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною від 2 см і більше (для спортсменів віком від 13 років і старше). Тора горо чаги. Удар наноситься по дошці завтовшки 1см (для спортсменів віком до 12 років) і товщиною 1.5 см і більше - для спортсменів віком від 13 років і старше). Дошка тримається однією рукою за верхню частину. Після нанесення удару ця частина повинна залишитися в руці асистента.
Спаринг:
Самбо матсоги (спаринг на 3 крок з партнером) Бо матсоги (спаринг на 2 крок з партнером) Ільбо матсоги (спаринг на 1 крок з партнером) Вільний спаринг -5 хв, по хвилині з різними парт - нерами.
ЗФП:
50-віджимань, 100-присідань, 50-«зморшка».


 

 


Теорія:
Білет № 1.

Духовні принципи Таеквон-До (коротке визначення кожного принципу).

Відповідь:
Принципи таеквон-до:
1) Чемність (Ye Ui). Формуючи свій характер, що займаються Таеквон-до повинні практикувати такі прояви чемності, включаючи їх як обов'язкові елементи в тренувальний процес: розвивати дух взаємоповаги; соромитися своїх шкідливих звичок; бути ввічливим; підтримувати атмосферу справедливості і гуманізму; дотримуватися ієрархію між займаються і інструктором, початківцями і кваліфікованими спортсменами, старшими і молодшими; вести себе у відповідності з прийнятим етикетом; поважати положення інших; поводитися з іншими чесно і відкрито.
2) Чесність(Yom Chi). Кожен повинен вміти відрізняти правильне від хибного, у випадку власної неправоти, відчувати докори совісті.
3) Наполегливість (In Nae). Древні казали: «Наполегливість призводить до очищення і досконалості». «Той, хто буде стократно наполегливий, забезпечить світ свого будинку». Щастя і удача найчастіше дістаються наполегливим. Для того, щоб чого-небудь досягти, необхідно поставити перед собою мету і наполегливо її домагатися. Один із секретів становлення майстерності у Таеквон-до – наполегливе подолання всіх труднощів.
4) Самоконтроль (Guk Gi). Самовладання надзвичайно важливо як у тренувальному залі, так і в повсякденному житті. Втрата самоконтролю під час спарингу може призвести до дуже серйозних наслідків для обох суперників. Нелагідність всередині колективу є проявом поганого самоконтролю. Великий китайський мислитель Лао Цзи говорив: «Сильний – той, хто вміє перемагати себе, а не іншого».
5) Непохитність духу (Baekjul Boolgool). Займаються Таеквон-до повинні бути чесними і щирими. Зіткнувшись з несправедливістю, вони повинні діяти активно, нічого не боячись, проявляти непохитний дух, незалежно від того, хто їм протистоїть і як багато противників.


Білет № 2.

Філософія Таеквон-До. Будь-туль, за бажанням екзаменатора (розшифрувати назву, діаграми і вказати кількість рухів).

Відповідь:
Філософія таеквон-до заснована на етичних, моральних і духовних принципах, на основі яких люди можуть жити разом у гармонії. Генерал Чой Хонг Хі встановив наступні філософські принципи, які будуть наріжними каменями таеквон-до, за яким всі старанні учні цього бойового мистецтва повинні жити:
1. Бути повним рішучості йти, хоча шлях буде важким, і робити те, що потрібно робити, хоча це буде нелегко.
2. Бути уважним до слабким і суворим до сильних.
3. Бути задоволеним тим положенням і грошима, які маєш, але ніколи не бути задоволеним своєю майстерністю.
4. Завжди завершувати розпочату справу, будь воно великим або малим.
5. Бути завжди готовим вчити будь-якого, незалежно від релігії, раси та ідеології.
6. Ніколи не піддаватися тиску або загрозі при здійсненні благородної мети.
7. Вчити світогляду і навичкам справами, а не словами.
8. Завжди залишатися собою, навіть коли обставини життя змінюються.
9. Завжди бути вчителем, який вчить тілом, коли молодий, словами – коли старий, духовними заповідями – після смерті.


Білет № 3.

Історія Таеквон-До (ім'я та основні дати засновника, розшифрувати назва, дата заснування І. Т. Ф. і перші країни, які увійшли до складу федерації). «ГЕ-БЕК» (розшифрувати назву, діаграми і вказати кількість рухів).

Відповідь:

У перекладі з корейської мови Тае - нога, квон - кулак, До - шлях. Це оригінальна назва (Taekwon-Do) воно отримало 11 квітня 1955 року на з'їзді комісії керівників корейських національних шкіл бойових мистецтв, роботу якої очолив молодий генерал Чой Хон Хі. У 1965 році був організований Корейська Союз Таеквон-До. У 60-х роках, завдяки дипломатичній роботі, Чой Хон Хі отримав хорошу можливість для міжнародної реклами Таеквон-До. Перша показова група виїхала в США, потім відбулося турне по Таїланду, В'єтнаму, Малайзії, Канаді та країнах Західної Європи. Для координації розвитку і поширення Таеквон-До в 1966 році Чой Хон Хі організував Міжнародну Федерацію Таеквон-До (ITF). Рік через, з-за конфлікту з владою Республіки Корея, він покинув батьківщину і оселився зі штаб-квартирою ITF в Торонто (Канада), а потім у Відні (Австрія). За ним пішла і частина інструкторів.

Ті, хто залишився в Південній Кореї, протиставили себе "батьку-засновнику", отримали потужну підтримку влади і заснували в 1973 році Всесвітньої Федерації Таеквон-До (WTF).

У 1990 році, залишився в Канаді один із сподвижників генерала Чой Хон Хі, майстер Пак Джун Те організував Глобальну Федерації Таеквон-До (GTF).

У всіх версіях Таеквон-До панує одна і та ж ідея, що всі існуючі в минулому види корейських єдиноборств є ступенями розвитку Таеквон-До, що не зовсім є дійсністю. Це сучасний вид бойових мистецтв. У структурі виділяються формальні комплекси, спортивні поєдинки, самооборона і розбивання твердих предметів. В основу техніки закладений науковий підхід.

Відмінності у формі поєдинків зводяться до того, що в ITF і GTF спортсмени одягнені в рукавички, спеціальне взуття - фути і шолом, а характер нагадує поєдинок з кікбоксингу, а в WTF одягається захисний жилет на груди і шолом, і в спарингу на 90% використовуються тільки удари ногами.

Керівництво WTF відразу взяла курс на перетворення Таеквон-До в олімпійський вид спорту і це їм вдалося. Таеквон-До (WTF) дебютувало в Олімпійській програмі в Сеулі в 1988 р. Керівництво ITF, не маючи такої потужної урядової підтримки як WTF, проявив чудеса віртуозності, що дозволило їм зайняти обома версіями практично рівні позиції.

Роком появи Таеквон-До в СРСР можна вважати 1990. Причому з'явилися практично одночасно дві версії: ITF і WTF. У 1991 році була зареєстрована в СРСР федерація GTF.

Перший час в Російській Федерації визнавалися три окремих види спорту - Таеквон-До (ІТФ), Таеквон-До ГТФ) і Тхеквондо (ВТФ). Назва виду спорту Тхеквондо носила тільки ВТФ, але згодом було прийнято рішення об'єднати всі версії під однією назвою Тхеквондо, а різні напрямки зробити дисциплінами цього виду спорту. У всіх трьох напрямках існують свої загальноросійські федерації, які проводять відбіркові змагання на міжнародні турніри і представляють на них РФ.

Принципами Тхеквондо є: шанобливість, чесність, наполегливість, самовладання, неприборканий дух.

Філософія заснована на етичних, моральних і духовних принципах, що дозволяють людям жити в гармонії з собою і з навколишнім світом. Головна мета Тхеквондо - силою, заснованої на людяності, справедливості, мудрості, духовності та довірі, припинити придушення сильними слабких, і тим самим сприяти побудові кращого суспільства.Ге-Бек ім'я генерала династії Пекче (660 рік нашої ери). Діаграма символізує його сувору військову дисципліну.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кількість рухів: 44Білет № 4.

Теорія потужності (основні складові).«ПО-УН» (розшифрувати назву, діаграми і вказати кількість рухів).

Відповідь:

Сила протидії

Якщо суперник кидається на вас з великою швидкістю, то діюча в результаті удару сила буде складатися з сили інерції, викликаної його власної атакою і силу вашого удару. Додавання цих двох сил дає максимальний ефект. В цьому проявляється результат сили протидії в даному випадку. Інший аспект - це використання внутрішніх сил реакції. Удар правим кулаком виявляється сильніше, якщо він супроводжується рухом лівого кулака в протилежному напрямку.

Концентрація

Спрямовуючи удар на мета найменшою площею, ви концентруєте його силу і збільшуєте його ефект. Так, наприклад, сила водяного напору тим більше, чим менше діаметр шланга і, навпаки, людина в снігоступах не залишає практично ніяких слідів на снігу за рахунок розподілу тиску на великій площі. Тому удари в Таеквон-До дуже часто концентруються на ребрі долоні або на фалангових суглобах зігнутих пальців. Дуже важливо не проявляти максимальних зусиль до початку руху, а поступово нарощувати їх таким чином, щоб досягався максимум сили у момент контакту з тілом противника. Чим вище концентрація, тим більш нищівним буде удар. Можна сказати, що чим коротше період контакту з тілом супротивника, тим сильніше буде удар. Таким чином, удар повинен бути нанесений по цілі найменшого розміру з максимальною мобілізацією всіх м'язів тіла за мінімальний проміжок часу.

Рівновага

Збереження рівноваги становить в Таеквон-До величезну важливість. Зберігаючи тіло в стані рівноваги, ви досягаєте максимальної ефективності удару або блоку. Навпаки, людини, що знаходиться в нестійкому положенні, легко збити з ніг. Як при виконанні атакуючих дій, так і при блокуванні стійка повинна бути стійкою і рухомий одночасно. Досягти гарної стійкості можна, розподіливши вагу в стійці одночасно на обидві ноги і розташувавши центр ваги на лінії, що проходить між стопами, а якщо необхідно перенести вагу на одну ногу, то центр ваги треба розташувати на лінії, що проходить через центр стопи. Пружні рухи колінного суглоба дуже важливі для вироблення рівноваги, необхідного як для швидкого початку атаки, так і для перебування у постійній готовності до захисних дій. При цьому п'яту відставленої тому ноги ніколи не слід відривати від опори в момент атаки. Це важливо не тільки для збереження рівноваги, але і для досягнення максимальної сили удару.

Контроль дихання

Контрольоване дихання впливає на стан людини, на швидкість і силу його рухів, а також дає тілу здатність витримати удари суперника. На кожен рух виконується на один вдих-видих, за винятком пов'язаних рухів, при цьому слід запам'ятати наступне правило: ніколи не робіть вдих, коли ставите блок або наносите удар. Це не тільки заважає правильному виконанню руху, але і призводить до втрати сили і швидкості. Контроль дихання також слід використовувати в поєдинку, щоб замаскувати ознаки втоми. Досвідчений боєць, помітивши, що противник стомлений, тут же підсилить атаку і отримає можливість домогтися швидкої перемоги.

Маса і швидкість

З точки зору механіки, для досягнення найбільшої сили удару необхідно максимізувати ударну масу і швидкість. Досягнення максимуму ударної маси і швидкості сприяє поворот тазу. При цьому великі м'язи черевного преса, закручуючись, повідомляють тілу додатковий імпульс. Таз обертається в тому ж напрямку, що і сегмент тіла, за допомогою якого ставиться блок або наноситься удар. Інший спосіб збільшити ударну масу і швидкість - виконувати пружинячі рухи в колінних суглобах, підводячись на початку руху і опускаючись в момент атаки, вкладаючи в удар ваги тіла. Виникаюча при нанесенні удару сила реакції, контроль дихання, рівновагу, напруга і розслаблення м'язів - все це не можна не брати до уваги. Всі ці фактори, що сприяють досягненню необхідної швидкості руху, в сукупності з гнучкістю і ритмічністю рухів повинні бути добре скоординовані для прояву максимальної сили удару.

 

Назва є псевдонімом відомого поета Чонг Монг-Чу (XIV століття), чиї слова «Я не буду служити новому хазяїнові, нехай навіть мене стратять сто разів» відомі кожному корейцеві. Чонг Монг-Чу також відомий як один з перших учених-фізиків. Діаграма рухів символізує непохитну відданість королеві й країні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кількість рухів 36.
Білет № 5.

Диференціація звань у Таеквон-До (як, по-корейськи, називаються інструктора, з 1 по 9 дан). Ідеальний інструктор.

Відповідь:

1 дан-3 дан - помічник інструктора (Бусабом)

4 дан-6 дан – інструктор (Сабом);

7 дан – 8 дан – майстер (Сахен);

9 дан – гранд-мастер (Сасонг).Ідеальний викладач повинен володіти наступними рисами:

Високий моральний та етичний рівень.
Ясна філософія і погляд на життя.
Відповідальне ставлення до своїх обов'язків.
Науковий підхід до питань техніки.
Знання локалізації уразливих точок на тілі людини.
Непохитна чистота у політичних і фінансових справах.
Бажання присвятити себе поширенню Taekwon-do по всьому світу.
З ним повинні бути щирі старші, йому повинні довіряти колеги, його повинні поважати молодші.


Білет № 6.

«ЧУН-МУ» (розшифрувати назву, діаграми і вказати кількість рухів). Види спарингу (корейською мовою). Що розвиває спеціальна техніка?

Назва цього туля є псевдонімом великого адмірала Юи Сун-Шина - винахідника бойового корабля кобуксона (в 1592 р.), що стали прообразом сучасних підводних човнів. Туль закінчується ударом лівою рукою, що символізує раптову смерть цієї людини, так і не встигшого повністю розкрити свою непохитну відданість королеві.

Кількість рухів 30.*Головним чином розрізняють наступні види спаринги:

«Яксок масоги» (обумовлений) ділиться на «самбо» (3 кроки), «бо» (на 2 кроки), «ільбо» (на 1 крок).

«Пан чжаю масоги» — полусвободный спаринг.

«Чжаю масоги» — вільний спаринг.

«Мобом масоги» — модельний спаринг.

«Баль масоги» — спаринг з використанням тільки дій ногами.«Яксок чжаю масоги» — вільний спаринг із заздалегідь обумовленим сценарієм.*Спеціальна техніка покликана оцінити координацію рухів, акробатичну підготовку та вміння вирішувати складні рухові завдання.

Білет № 7.

Відносини «учень-викладач»(приписи, які їм необхідно виконувати). Система нарахування очок у спарингу.

Відповідь:

ІНСТРУКТОР

Ніколи не втомлюватися вчити. Хороший інструктор може вчити скрізь, в будь-який час. Він завжди повинен бути готовий відповідати на запитання.
Інструктор повинен прагнути, щоб учень перевершив його. Такий результат служить найбільшою похвалою інструктору. Учні ніколи не можна утримувати позаду. Якщо інструктор зрозумів, що учень перевершив його можливості, учня треба передати інструктору більш високої кваліфікації.
Інструктор завжди повинен бути прикладом для учнів і ніколи не намагатися обманювати їх.
Виховання учня повинно бути вище матеріальної зацікавленості. Як тільки інструктор стане стурбований матеріальними аспектами навчання, він одразу ж втратить повагу учнів.
Інструктор повинен вчити, грунтуючись на науковій базі, щоб економити сили і час.
Інструктор повинен допомагати учням встановлювати добрі стосунки за межами спортивного залу. Обов'язок інструктора — займатися вихованням учнів як в залі, так і за його межами.
Необхідно заохочувати відвідини інших спортзалів, вивчення досвіду інших шкіл. Учні, яким заборонено відвідувати інші школи, можуть стати неслухняним. Доцільність відвідування інших шкіл обумовлена тим, що учень не тільки зможе підібрати школу, яка йому підходить найкращим чином, але і багато чому навчитися, порівнюючи різні школи.
До всіх учням слід ставитися однаково. Любимчиків бути не повинно. Лаяти учня можна тільки наодинці з ним і ніколи не робити цього на очах інших.
Якщо інструктор не знає відповіді на запитання, йому не слід придумувати відповідь. Треба визнати свою непоінформованість і спробувати знайти відповідь як можна швидше.
Інструктор не повинен шукати в учнів такого роду допомоги, як прибирання кабінетів, ремонт і т. п.
Інструктор не повинен використовувати своїх учнів для особистих цілей. Єдина мета інструктора — виховати фізично і духовно досконалих учнів.
Інструктор повинен завжди бути чесним з учнями, не втрачати їх довіри.

УЧНІ

Ніколи не утомлюватися вчитися. Гарний учень може вчитися скрізь й у будь-який час. У цьому секрет успіху в навчанні.

Гарний учень готовий на жертви заради свого бойового мистецтва й інструктора. Деякі учні розглядають навчання як товар, куплений за щомісячну плату, і не бажають брати участь у виступах, навчанні або роботі в спортзалі. Інструктор може дозволити собі позбутися від таких учнів.

Завжди бути гарним прикладом для молодших учнів. Цілком природно, що вони захочуть змагатися зі старшими.

Завжди бути відданими, ніколи не критикувати інструктора, застосовувані способи навчання й саме Таеквон-до.

Вивчати й намагатися використати показаний інструктором прийом.

Пам'ятати, що поведінка учня за межами спортзалу відбивається на бойовому мистецтві й на інструкторі.

Якщо учень освоїв нові прийоми з іншої школи, а інструктор заперечує проти їхнього застосування, учень повинен відмовитися від них, або займатися там, де він вивчив ці прийоми.

Ніколи не проявляти неповагу до інструктора. Хоча учневі дозволено не погоджуватися з інструктором, він повинен спочатку виконувати завдання, а обговорювати всі питання пізніше.

Завжди бути активним, не соромлячись задавати питання.

Ніколи не зраджувати інструктора.