Філософія Таэквон-До

Генерал Чой Хонг Хи
Таэквон-До (Корейське мистецтво самооборони)

В останні роки значно зросла агресивність і упала мораль у всіх шарах суспільства, особливо серед молоді.
Багато психологів сьогодні вважають, що ця проблема походить від безвихідності. Аналітики, з іншого боку, указують на те, що введені в оману люди є розчарованою частиною суспільства, що шукає цінності в неправді, матеріалізмі, абсурдному світі війн і занепада.

Однак, на жаль, замість конструктивного шляху їхня екстраординарна енергія і потенціал часто спрямовані на агресію в сліпому гніві, руйнування замість творіння, чи ж утечі прочь від усього цього шляхом самоізоляції через наркотики у власний світ фантазій.

В даний час тенденція "сильний перемагає слабкого" досягла своєї межі. Очевидно, що цей феномен суспільства є не просто боротьбою за виживання, а результатом зверхрозвитку матеріальної і наукової сторони цивілізації. Омана молоді, що сформувалася, у погоні за матеріальною й особистою вигодою тримає суспільство в страху, хоча і відіграє основну роль у суспільному житті.

Тоді як це вилікувати? Немає потреби говорити, що це можна зробити шляхом розвитку цивілізації як пануючого напрямку розвитку людства поряд з розвитком матеріальної і наукової сторони цивілізації.

Усі люди, незважаючи на вік, шкодують про те, що життя їх настільки коротке і вони не можуть жити так довго, як сосни і черепахи. Справедливі люди, з іншого боку, визнають той факт, що справедливість не завжди бере верх над тиранією сили.

Однак, існує два шляхи в рішенні цих проблем: перший - це через психічну дисципліну, другий - через фізичні тренування.

Я щиро сподіваюся, що за допомогою Таэквон-До кожний придбає досить сил для того, щоб підняти дух гуманізму на найвищий рівень. І в цьому дусі я присвячую мистецтво Таэквон-До людям в усьому світі.

Філософія Таэквон-До базується на етичних, моральних і духовних стандартах, за допомогою яких люди можуть жити спільно в гармонії; мистецтво надихається ідеалами і подвигами видатних особистостей Корейської історії. Знамениті військові і цивільні лідери Кореї за приблизно п'ять тисячоріч корейської історії ніколи не зазіхали на своїх сусідів, хоча самовіддано захищали власну землю від вторгнень ворогів. Сюди ж я включив імена патріотів, що віддали свої життя за волю і незалежність Кореї в боротьбі проти японських окупантів.

Кожен тиль Таэквон-До виражає думки і вчинки цих великих людей, що тому займаються (учні) Таэквон-До повинні відбивати правильно думки тих, чиїм ім'ям названий кожен тиль.

Тому Таэквон-До ні при яких обставинах не повинне використовуватися для особистих, агресивних цілей, як індивідуальних, так і групових. Не повинно користатися Таэквон-До для комерційних і політичних цілей.

Нижче сформульована філософія і керівні принципи, що є наріжним каменем Таэквон-До і повинні надихати всіх, хто серйозно займаються цим мистецтвом:

  • Йдіть дорогою тією, де важче, і робіть свою справу гідно, якщо це навіть вимагає подолання труднощів;
  • Будьте добрими зі слабкими і твердими із сильними;
  • Будьте задоволені тими грошима, що ви одержуєте, і тим положенням, що ви займаєте, але не майстерністю своїм;
  • Завжди доводьте справи початі до кінця й у великому, і в малому;
  • Навчайте з бажанням усіх, незалежно від релігії, чи раси ідеології;
  • Ніколи не прибігайте до репресій і погроз навіть в ім'я шляхетної мети;
  • Навчайте майстерності діями більше, ніж словами;
  • Завжди залишайтеся самим собою, навіть якщо змінюються обставини;
  • Будьте вічним учителем, що учить тілом, коли молодий, словами - коли старий, і моральною присутністю навіть після смерті.